Water weblog

Guido van der Wedden

15 marzec 2023 - Wybory do Spółek Wodnych

15 marca 2023 roku odbędą się wybory do spółek wodnych. Holandia uchodzi za pioniera w systemach zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Ochrona przeciwpowodziowa prowadzona jest na szczeblu państwowym i  regionalnym. Holandia podzielona jest na 24 mniejszych obszarów, nad którymi czuwają specjalne spółki wodne. Okolice Dordrecht, i częścią Nijmegen przynależą do ‘’waterschap Rivierenland’’.

 

Guido van der Wedden z partii AWP Rivierenland jest inżynierem budownictwa wodnego i od 2009 roku członkiem zarządu spółki wodnej Delfland. ‘’Partia AWP en LRR  jest partią wznoszaca sie ponad podziały polityczne.  AWP en LRR  jest partią skupiającą expertów w dziedzinie budownictwa wodnego. Bez sprawnie działających spółek wodnych Holandia, podobnie jak wiele innych  krajów europejskich, m.in. Polska w 2013 roku regularnie borykała by się  z powodziami i zagrożeniem powodziowym. Dlatego głosuj 20 marca na nas, głosuj na AWP Rivierenland’’.

Rola spółek wodnych  ogranicza się do prowadzenia lokalnej gospodarki wodnej, zaopatrzania w wodę, oczyszczania  ścieków, dbania o jakość wody i ochronę przeciwpowodziową.

Holenderski system przeciwpowodziowy uchodzi za najlepszy w Europie, a holenderscy experci chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi krajami. W 2010 roku spółki wodne w Delfland odwiedziła delegacja z Francuskiego Senatu a w listopadzie 2014 roku Polska delegacja odwiedziła Delfland.

Zdjęcie: Guido van der Wedden wzmacnia wały przeciwpowodziowe przy “ de Zaanse Schans”

Weergaven: 304

Opmerking

Je moet lid zijn van Water weblog om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Water weblog

© 2024   Gemaakt door Guido.   Verzorgd door

Een probleem rapporteren?  |  Algemene voorwaarden