Water weblog

Guido van der Wedden

18 marzec - Wybory do Spółek Wodnych

18 marca 2015 roku odbędą się wybory do spółek wodnych. Holandia uchodzi za pioniera w systemach zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Ochrona przeciwpowodziowa prowadzona jest na szczeblu państwowym i  regionalnym. Holandia podzielona jest na 24 mniejszych obszarów, nad którymi czuwają specjalne spółki wodne. Okolice Delft, łącznie z Hagą i częścią Rotterdamu przynależą do ‘’hoogheemraadschap van Delfland’’.

 

Guido van der Wedden z partii AWP Delfland jest inżynierem budownictwa wodnego i od 2009 roku członkiem zarządu spółki wodnej Delfland. ‘’Partia AWP Delfland  jest partią wznoszaca sie ponad podziały polityczne.  AWP Delfland  jest partią skupiającą expertów w dziedzinie budownictwa wodnego. Bez sprawnie działających spółek wodnych Holandia, podobnie jak wiele innych  krajów europejskich, m.in. Polska w 2013 roku regularnie borykała by się  z powodziami i zagrożeniem powodziowym. Dlatego głosuj 18 marca na nas, głosuj na AWP Delfland’’.

Rola spółek wodnych  ogranicza się do prowadzenia lokalnej gospodarki wodnej, zaopatrzania w wodę, oczyszczania  ścieków, dbania o jakość wody i ochronę przeciwpowodziową.

Holenderski system przeciwpowodziowy uchodzi za najlepszy w Europie, a holenderscy experci chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi krajami. W 2010 roku spółki wodne w Delfland odwiedziła delegacja z Francuskiego Senatu a w listopadzie 2014 roku Polska delegacja odwiedziła Delfland.

Zdjęcie: Guido van der Wedden wzmacnia wały przeciwpowodziowe przy “ de Zaanse Schans”

Weergaven: 94

Opmerking

Je moet lid zijn van Water weblog om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Water weblog

© 2018   Gemaakt door Guido.   Verzorgd door

Een probleem rapporteren?  |  Algemene voorwaarden